medikal estetik kursu
 • 454
 • 0

Medikal Estetik Kursu konusunu bir çok kişinin merak ettiğini biliyoruz. ESDEMY™ olarak Medikal Estetik Kursu hakkında merak ettiğiniz; Medikal Estetik Kursu Nedir? Medikal Estetik Kursu Ne İşe Yarar? Medikal Estetik Kursu Kimler Alabilir? Medikal Estetik Kursu Ne Kadar Sürer? Medikal Estetik Kursu Kimler Verebilir? Medikal Estetik Kursu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Soruların cevaplarını yazımızda paylaşacağız.

 

Yazımıza Medikal Estetik Kursu Nedir? Sorusu ile başlıyoruz.

 

Medikal Estetik Kursu Nedir?

Medikal Estetik Kursu Nedir? Sorusunun cevabını vermeden önce Medikal Estetik Nedir? Sorusunu cevaplayalım.

Medikal estetik:

 • Ciltte gevşeme, 
 • Ciltte kırışıklık,
 • Ciltte leke oluşumu, 
 • Aşırı kilo alıp verme ve kontrolsüz terleme,

gibi başlıca estetik problemlerin yanı sıra yaş, çevresel faktörler, hastalıklar, genetik etkenler sonucunda vücut ve yüz bölgesinde oluşan deformasyonu tedavi ederek kozmetik olarak bedeninizin en genç ve güzel haline ulaşmasını sağlayan bir tedavi yöntemidir.

Peki Medikal Estetik Kursu Nedir?:

Medikal Estetik Kursu, kişilerin yüz, boyun, ayak ve cildine uygulanan güzellik ve bakım işlemleridir.

Medikal Estetik Kursu Ne İşe Yarar?

 

Günümüzde sağlıklı, genç ve doğal bir görünüme sahip olmak isteyen kişiler tarafından Medikal Estetik sıklıkla tercih edilmektedir. Uygulamanın adı Medikal Estetik olsada aslında bir tedavi yöntemidir. 

Haliyle almış olduğunuz hizmeti işinde uzman, kaliteli ve sertifikalı biri tarafından yapılmasını istersiniz.

Medikal Estetik yaptırmak istiyorsanız; Medikal Estetik Kursu almış yalnız tıp alanında ve gerekli bölümlerden diploması bulunan kişilere yaptırmanız sizin için daha iyi olacaktır.

 

Medikal Estetik Kursu Kimler Alabilir?

Yalnız tıp alanında diploması bulunan kişiler Medikal Estetik Kursu Programlarındaki eğitimlere katılabilirler.

 

Medikal Estetik Kursu Ne Kadar Sürer?

 

Medikal Estetik Kursu programına katılan adaylar Medikal Estetik Sertifikası alabilmek için bakanlık sisteminde kayıtlı bulunan 180 saatlik olarak verilen bir eğitim alacaklardır.

 

Medikal Estetik Kursu Kimler Verebilir?

 

Medikal Estetik Kursu verebilmek için gerekli izinlerin alınmış olması ve eğitim yapılacak yer ve zamanın uygun halde olması gerekmektedir.

 

Medikal Estetik Kursu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Medikal Estetik Kursu alırken dikkat etmeniz gerekenleri sizlere bir liste halinde sunacağız:

 • Medikal Estetik Kursu alacağınız Kurumun Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir Estetik Eğitim Kurumu olması gerekmektedir.
 • Estetik Kursu Programını tamamlayan her adaya E Devlet Onaylı veya Doğrulanabilir Sertifika verilmesi gerekmektedir. Bu Sertifikaların Katılım sertifikaları ile karıştırılmaması sizin yararınıza olacaktır.
 • Estetik Kursu aldığınız yerde Alanında Uzman ve Tecrübeli Eğitici Hekimler tarafından eğitimlerin verilip verilmediği, aldığınız eğitimin kalitesini önemli derecede etkileyecektir.
 • Estetik Kursu verilecek yer ve mekanın adayların rahatlıkla eğitimlerini tamamlayacak şekilde gerekli araç ve gereçlerin tam bir şekilde sunulup sunulmadığı teorik açıdan önem arz etmektedir.
 • Estetik Kursu Programında alacağınız eğitimin sadece teorik olarak değil gönüllü kişiler üzerinde uygulamalı olarak yapıldığından emin olmalısınız. Çünkü aldığınız eğitimin büyük bir bölümü uygulama üzerinde işlenmektedir.

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

BİZİ İNSTAGRAM'DA
TAKİP EDİN