botoks kursu 2022
  • 178
  • 0

Botoks Kursu Estetik Kursu içerisinde son yıllarda en çok dikkat çeken konular arasında yer almaktadır. Hem gelecekte çok rağbet görecek bir meslek olması hem de birçok kişinin kadın erkek demeden ilgi göstermesinden dolayı Botoks Kursu hakkında merak edilen bir çok soruyu bu yazımızda cevapladık.

Botoks Kursu Nedir? Botoks Kursu Ne İşe Yarar? Botoks Eğitimi İçeriği Nelerdir? Botoks Kursu Ne Kadar Sürer? Botoks Kursunu Kimler Alabilir? Botoks Kursu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sorularının cevaplarını sizler için hazırladık. 

Yazımıza Botoks Kursu Nedir? Sorusu ile başlıyoruz.

Botoks Kursu Nedir?

Botoks Kursu Nedir? Sorusundan önce Botoks Nedir? Sorusunu cevaplayalım.

Botoks:

Botoks (Botulinum toksini),  Clostridium botulinum adlı bakteriden elde edilen bir toksindir. Sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salınımını durdurup, sinirler ile sinirlerin ulaştığı dokular arasındaki bağlantıyı keserek etkisini gösterir. Sinir iletiminin durması, sinirin ulaştığı dokunun işlevlerinin minumuma inmesini ya da tamamen kaybolmasını sağlar. 

Peki Botoks Kursu Nedir?:

  • Botoks ile alakalı teorik ve uygulamalı olarak Botoks Eğitimi nin 
  • Yalnız Tıp Fakültesi Mezunu olan kişilere verilerek
  • Kurs sonunda MEB Onaylı Eğitim Kurumu tarafından E Devlet Onaylı veya Doğrulanabilir sertifika alabileceğiniz bir eğitim programıdır.

Botoks Kursu Ne İşe Yarar?

Botoks son yıllarda bu kadar çok popüler olmasının sebeplerinden bir tanesi de kozmeik alanda sık sık kullanılması oldu. Botoks bu kadar popüler olunca insanlar daha kaliteli ve işin eğitimini almış kişiler arar oldu. Bu kadar çok talep olan bir tedavi içinde gerekli sertifikayı alabilmeniz için MEB Onaylı Botoks Eğitimi almanız gerekmektedir. 

Botoks Kursu Ne İşe Yarar? Sorusunun cevabı: 

Tıp Fakültesi Mezunu Doktorlara Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Botoks Eğitimi vererek almış olduğunuz E devlet Onaylı  ya da Doğrulanabilir Sertifikanız sayesinde hastalarınızı tedavi edebilmenizi sağlar. 

Botoks Eğitimi İçeriği Nelerdir?

Botoks Kursu içerisinde alacağınız Eğitim ile alakalı içerik konularını aşağıda sizlere bir tablo halinde hazırladık:

Botoks Nedir? Botoks Kullanım Alanları Botoksun Hazırlanması, Ünite Miktarlarının Ayarlanması
BTX Enjeksiyon Çeşitleri  Komplikasyonlar ve Çözümler Botoks Uygulamaları

Botoks Kursu Ne Kadar Sürer?

Kurs süreleri program içeriklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Botoks Kursu Programı içerisinde alacağınız Botoks Eğitimi üç gün boyunca devam edip, toplamda 18-20 saatlik bir zaman diliminde gerçekleştirilebiliyor.

Botoks Kursunu Kimler Alabilir?

Botoks Kursu Programı içerisinde Botoks Eğitimini  alabilecek kişiler yalnız Tıp Fakültesi Mezunu kişiler olacaktır.

Botoks Kursu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Botoks Kursu alırken dikkat etmeniz gerekenleri sizlere bir liste halinde sunacağız:

  • Botoks Kursu alacağınız Kurumun Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir Estetik Eğitim Kurumu olması gerekmektedir.
  • Botoks Kursu Programını tamamlayan her adaya E Devlet Onaylı veya Doğrulanabilir Sertifika verilmesi gerekmektedir. Verilecek sertifikaların özelliklerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu Sertifikaların Katılım sertifikaları ile karıştırılmaması sizin yararınıza olacaktır.
  • Botoks Kursu aldığınız Eğitim Kurumunda Alanında Uzman ve Tecrübeli Eğitici Hekimler tarafından eğitimlerin verilip verilmediği, aldığınız eğitimin kalitesini önemli derecede etkileyecektir.
  • Botoks Kursu verilecek yer ve mekanın adayların rahatlıkla eğitimlerini tamamlayacak şekilde gerekli araç ve gereçlerin tam bir şekilde sunulup sunulmadığı teorik açıdan önem arz etmektedir.
  • Botoks Kursu Programında alacağınız eğitimin sadece teorik olarak değil gönüllü kişiler üzerinde uygulamalı olarak yapıldığından emin olmalısınız. Çünkü aldığınız eğitimin büyük bir bölümü uygulama üzerinde işlenmektedir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

BİZİ İNSTAGRAM'DA
TAKİP EDİN